Produkte > LEMO > PAB.M0.9GL.AC39R
PAB.M0.9GL.AC39R LEMO
P-Series_Plastic_Conn_Cat.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Gray, Red
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 9
Orientation: B
Shell Size - Insert: M09
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Polysulfone (PSU)
Primary Material: Plastic
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PAB.M0.9GL.AC39R LEMO
Description: CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Gray, Red, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 9, Orientation: B, Shell Size - Insert: M09, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.