Produkte > LEMO > PAC.M0.2GL.AC39G
PAC.M0.2GL.AC39G LEMO
P-Series_Plastic_Conn_Cat.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Gray
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 2
Orientation: C
Shell Size - Insert: M02
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Polysulfone (PSU)
Primary Material: Plastic
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PAC.M0.2GL.AC39G LEMO
Description: CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Gray, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 2, Orientation: C, Shell Size - Insert: M02, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.