Produkte > LEMO > PAG.M0.2NL.AC52N
PAG.M0.2NL.AC52N
PAG.M0.2NL.AC52N LEMO
unipole_multipole-973098.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors 2P SOLDER STR PLUG CBL COLLET 5.2MM BLK
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PAG.M0.2NL.AC52N LEMO
Description: CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 2, Orientation: G, Shell Size - Insert: M02, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote PAG.M0.2NL.AC52N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PAG.M0.2NL.AC52N Hersteller : LEMO P_series_catalog.pdf Description: CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 2
Orientation: G
Shell Size - Insert: M02
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)