Produkte > LEMO > PAG.M0.4GL.AC65GZ
PAG.M0.4GL.AC65GZ LEMO
P_series_catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Gray
Current Rating (Amps): 8A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 4
Orientation: G
Shell Size - Insert: M04
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Cable Opening: 0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Polysulfone (PSU)
Primary Material: Plastic
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PAG.M0.4GL.AC65GZ LEMO
Description: CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Gray, Current Rating (Amps): 8A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 4, Orientation: G, Shell Size - Insert: M04, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote PAG.M0.4GL.AC65GZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PAG.M0.4GL.AC65GZ PAG.M0.4GL.AC65GZ Hersteller : LEMO PAG_M0_4GL_AC65GZ-1942397.pdf Circular Push Pull Connectors 4P SOLDER STR PLUG CBL COLLET 6.5MM GRY