Produkte > LEMO > PAG.M0.8GL.AC52A
PAG.M0.8GL.AC52A LEMO
P_series_catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Blue, Gray
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 8
Orientation: G
Shell Size - Insert: M08
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Polysulfone (PSU)
Primary Material: Plastic
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PAG.M0.8GL.AC52A LEMO
Description: CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Blue, Gray, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 8, Orientation: G, Shell Size - Insert: M08, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote PAG.M0.8GL.AC52A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PAG.M0.8GL.AC52A PAG.M0.8GL.AC52A Hersteller : LEMO PAG_M0_8GL_AC52A-1942691.pdf Circular Push Pull Connectors 8P SOLDER STR PLUG CBL COLLET 5.2MM BLU