Produkte > LEMO > PAG.M0.9TL.AC65N
PAG.M0.9TL.AC65N LEMO
P_series_catalog.pdf
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Current Rating (Amps): 3A
Shell Size - Insert: M09
Operating Temperature: -50°C ~ 170°C
Cable Opening: 0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Polyetherimide (PEI)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PAG.M0.9TL.AC65N LEMO
Description: CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 9, Orientation: G, Shell Size - Insert: M09, Operating Temperature: -50°C ~ 170°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polyetherimide (PEI), Primary Material: Plastic.