Produkte > LEMO > PAG.M1.0TL.AC39N
PAG.M1.0TL.AC39N LEMO
P-Series_Plastic_Conn_Cat.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Orientation: G
Shell Size - Insert: M10
Operating Temperature: -50°C ~ 170°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Polyetherimide (PEI)
Primary Material: Plastic
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PAG.M1.0TL.AC39N LEMO
Description: CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 10, Orientation: G, Shell Size - Insert: M10, Operating Temperature: -50°C ~ 170°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Polyetherimide (PEI), Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote PAG.M1.0TL.AC39N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PAG.M1.0TL.AC39N PAG.M1.0TL.AC39N Hersteller : LEMO PAG_M1_0TL_AC39N-1942783.pdf Circular Push Pull Connectors 10P SOLDER STR PLUG CBL COLLET 3.9MM BLK