Produkte > LEMO > PAH.M1.4GL.LC52G
PAH.M1.4GL.LC52G LEMO
P-Series_Plastic_Conn_Cat.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 14P SOLDER CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Gray
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 14
Orientation: H
Shell Size - Insert: M14
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Polysulfone (PSU)
Primary Material: Plastic
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PAH.M1.4GL.LC52G LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 14P SOLDER CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Gray, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 14, Orientation: H, Shell Size - Insert: M14, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.