Produkte > LEMO > PAH.N0.3GL.LC52GZ
PAH.N0.3GL.LC52GZ LEMO
P-Series_Plastic_Conn_Cat.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 3P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Gray
Voltage Rating: 250VAC
Current Rating (Amps): 9A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 3 (Power)
Orientation: H
Shell Size - Insert: N03
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Polysulfone (PSU)
Primary Material: Plastic
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PAH.N0.3GL.LC52GZ LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 3P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Gray, Voltage Rating: 250VAC, Current Rating (Amps): 9A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 3 (Power), Orientation: H, Shell Size - Insert: N03, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Polysulfone (PSU), Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote PAH.N0.3GL.LC52GZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PAH.N0.3GL.LC52GZ PAH.N0.3GL.LC52GZ Hersteller : LEMO PAH_N0_3GL_LC52GZ-1942722.pdf Circular Push Pull Connectors 3P SOLDER STR PLUG CBL COLLET 5.2MM GRY