PB-5R0V105
PB-5R0V105 Eaton - Electronics Division
eaton-pb%20supercapacitors-cylindrical-pack-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP 1F -20% +80% 5V T/H
Tolerance: -20%, +80%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.681" L x 0.354" W (17.30mm x 9.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.465" (11.80mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 500mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 1 F
Voltage - Rated: 5 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PB-5R0V105 Eaton - Electronics Division
Description: CAP 1F -20% +80% 5V T/H, Tolerance: -20%, +80%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.681" L x 0.354" W (17.30mm x 9.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.465" (11.80mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 500mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 1 F, Voltage - Rated: 5 V.