Produkte > LEMO > PCA.00.113.CTLC29
PCA.00.113.CTLC29 LEMO
PCA.00.113.CTLC29.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 1P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Silver
Current Rating (Amps): 8A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 1
Orientation: A
Shell Size - Insert: 113
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.114" (2.90mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.00.113.CTLC29 LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 1P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 8A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 1, Orientation: A, Shell Size - Insert: 113, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.114" (2.90mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PCA.00.113.CTLC29
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PCA.00.113.CTLC29 PCA.00.113.CTLC29 PCA.00.113.CTLC29.pdf Circular Push Pull Connectors FREE RCPT SOLDER W/CABLE COLLET 2.9MM
Produkt ist nicht verfügbar
PCA.00.113.CTLC29 PCA.00.113.CTLC29 Hersteller : LEMO PCA.00.113.CTLC29.pdf Circular Push Pull Connectors FREE RCPT SOLDER W/CABLE COLLET 2.9MM