Produkte > LEMO > PCA.0S.302.CLLC32Z
PCA.0S.302.CLLC32Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 2P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 2
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.0S.302.CLLC32Z LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 2P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PCA.0S.302.CLLC32Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PCA.0S.302.CLLC32Z PCA.0S.302.CLLC32Z Hersteller : LEMO PCA_0S_302_CLLC32Z-1942893.pdf Circular Push Pull Connectors 2P CBL MT SOLDER REC FEMALE 3.2mm COLLET