Produkte > LEMO > PCA.0S.302.CLLC37
PCA.0S.302.CLLC37
PCA.0S.302.CLLC37 LEMO
PCA_0S_302_CLLC37-1942977.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors 2P STRT RECEPT FML CRIMP C37 COLLET
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.0S.302.CLLC37 LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 2P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.146" (3.20mm ~ 3.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 2
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.126" ~ 0.146" (3.20mm ~ 3.70mm)