Produkte > LEMO > PCA.0S.303.CLLL42Z
PCA.0S.303.CLLL42Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 3P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 3
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 303
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.0S.303.CLLL42Z LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 3P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 3, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 303, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PCA.0S.303.CLLL42Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PCA.0S.303.CLLL42Z PCA.0S.303.CLLL42Z Hersteller : LEMO unipole_multipole.pdf Circular Push Pull Connectors 3P CBL MT SOLDER REC FEMALE 4.2mm COLLET