Produkte > LEMO > PCA.0S.650.CTAK52Z
PCA.0S.650.CTAK52Z LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: LSR TRIAX(50) CHR 5.2MM K BR
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 1 (Triax)
Orientation: A
Shell Size - Insert: 650
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.0S.650.CTAK52Z LEMO
Description: LSR TRIAX(50) CHR 5.2MM K BR, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 1 (Triax), Orientation: A, Shell Size - Insert: 650, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.