Produkte > LEMO > PCA.1S.302.CLLC37
PCA.1S.302.CLLC37 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 2P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 15A
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.126" ~ 0.146" (3.20mm ~ 3.70mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.1S.302.CLLC37 LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 2P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 15A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.146" (3.20mm ~ 3.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.