Produkte > LEMO > PCA.1S.303.CLLC42
PCA.1S.303.CLLC42
PCA.1S.303.CLLC42 LEMO
PHG.2B.306.CLLD62Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 3P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 3
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 303
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.1S.303.CLLC42 LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 3P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 3, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 303, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PCA.1S.303.CLLC42
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PCA.1S.303.CLLC42 PCA.1S.303.CLLC42 Hersteller : LEMO PCA.1S.303.CLLC42.pdf Circular Push Pull Connectors 3P CBL MT SOLDER REC FEMALE 4.2mm COLLET