Produkte > LEMO > PCA.1S.304.CLLC42
PCA.1S.304.CLLC42
PCA.1S.304.CLLC42 LEMO
PCA_1S_304_CLLC42-1943076.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors 4P CBL MT SOLDER REC FEMALE 4.2mm COLLET
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.1S.304.CLLC42 LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 4P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PCA.1S.304.CLLC42
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)