Produkte > LEMO > PCA.1S.304.CLLC42Z
PCA.1S.304.CLLC42Z
PCA.1S.304.CLLC42Z LEMO
unipole_multipole-973098.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors RECPT 4CTS C-COL 3.3-4.1mm Cable Dia.
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.1S.304.CLLC42Z LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 4P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PCA.1S.304.CLLC42Z
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)