Produkte > LEMO > PCA.1S.305.CLLC42Z
PCA.1S.305.CLLC42Z
PCA.1S.305.CLLC42Z LEMO
PHG.2B.306.CLLD62Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 5P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A, 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 5
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Primary Material: Metal
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.1S.305.CLLC42Z LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 5P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 5, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 305, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PCA.1S.305.CLLC42Z PCA.1S.305.CLLC42Z Hersteller : LEMO PCA_1S_305_CLLC42Z-1943153.pdf Circular Push Pull Connectors 5P CBL MT SOLDER REC FEMALE 4.2mm COLLET