Produkte > LEMO > PCA.1S.405.CTAC32Z
PCA.1S.405.CTAC32Z LEMO
High_Volt_Conn_Cat.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT MALE 1P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 8A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 1
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 405
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.1S.405.CTAC32Z LEMO
Description: CONN RCPT MALE 1P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 8A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 1, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 405, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PCA.1S.405.CTAC32Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PCA.1S.405.CTAC32Z PCA.1S.405.CTAC32Z Hersteller : LEMO PCA_1S_405_CTAC32Z-1943228.pdf Circular Push Pull Connectors FREE RCPT SOLDER CABLE COLLET 5.2MM