Produkte > LEMO > PCA.2C.306.CLLC75Z
PCA.2C.306.CLLC75Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 6P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 12A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 6
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 306
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.283" ~ 0.291" (7.20mm ~ 7.40mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.2C.306.CLLC75Z LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 6P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 12A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 6, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 306, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.283" ~ 0.291" (7.20mm ~ 7.40mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PCA.2C.306.CLLC75Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PCA.2C.306.CLLC75Z PCA.2C.306.CLLC75Z Hersteller : LEMO unipole_multipole-973098.pdf Circular Push Pull Connectors 6P FREE RCPT SOLDER CABLE COLLET 7.5MM