Produkte > LEMO > PCA.2C.306.CLLL42
PCA.2C.306.CLLL42 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 6P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 12A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 6
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 306
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.146" ~ 0.161" (3.70mm ~ 4.10mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.2C.306.CLLL42 LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 6P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 12A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 6, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 306, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.146" ~ 0.161" (3.70mm ~ 4.10mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PCA.2C.306.CLLL42
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PCA.2C.306.CLLL42 PCA.2C.306.CLLL42 Hersteller : LEMO PCA.2C.306.CLLL42.pdf Circular Push Pull Connectors 6P FREE RCPT SOLDER CABLE COLLET 4.2MM