Produkte > LEMO > PCA.2C.310.CLLC57Z
PCA.2C.310.CLLC57Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 10P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 10
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 310
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.205" ~ 0.220" (5.20mm ~ 5.60mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.2C.310.CLLC57Z LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 10P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 10, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 310, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.205" ~ 0.220" (5.20mm ~ 5.60mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PCA.2C.310.CLLC57Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PCA.2C.310.CLLC57Z PCA.2C.310.CLLC57Z Hersteller : LEMO unipole_multipole.pdf Circular Push Pull Connectors 10P FREE RCPT SOLDER CABLE COLLET 5.7MM