Produkte > LEMO > PCA.2S.140.CTLC52
PCA.2S.140.CTLC52 LEMO
High_Volt_Conn_Cat.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 1P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Silver
Current Rating (Amps): 40A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 1
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 140
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.2S.140.CTLC52 LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 1P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 1, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 140, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PCA.2S.140.CTLC52
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PCA.2S.140.CTLC52 PCA.2S.140.CTLC52 Hersteller : LEMO unipole_multipole-973098.pdf Circular Push Pull Connectors FREE RCPT SOLDER CABLE COLLET 5.2MM