Produkte > LEMO > PCA.2S.302.CLLC52
PCA.2S.302.CLLC52 LEMO
PHG.2B.306.CLLD62Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 2P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 20A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 2
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.2S.302.CLLC52 LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 2P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 20A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PCA.2S.302.CLLC52
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PCA.2S.302.CLLC52 PCA.2S.302.CLLC52 Hersteller : LEMO PCA_2S_302_CLLC52-1943319.pdf Circular Push Pull Connectors 2P CBL MT SOLDER REC FEMALE 5.2mm COLLET