Produkte > LEMO > PCA.3S.308.CLLC92Z
PCA.3S.308.CLLC92Z LEMO
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 8P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 8
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 308
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.315" ~ 0.382" (8.00mm ~ 9.70mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCA.3S.308.CLLC92Z LEMO
Description: CONN CIRC RCPT 8P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 8, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 308, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.315" ~ 0.382" (8.00mm ~ 9.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PCA.3S.308.CLLC92Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PCA.3S.308.CLLC92Z Hersteller : LEMO unipole_multipole-973098.pdf Circular Push Pull Connectors LSR 8C CHR 9.2mm C BR