Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > PCDGV24A125J572S
PCDGV24A125J572S
PCDGV24A125J572S Cornell Dubilier Knowles
PCD.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 125UF 5% 240VAC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.375" (34.93mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 240V
Height - Seated (Max): 5.829" (148.05mm)
Capacitance: 125 µF
Size / Dimension: 2.992" Dia (76.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCDGV24A125J572S Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 125UF 5% 240VAC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.375" (34.93mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 240V, Height - Seated (Max): 5.829" (148.05mm), Capacitance: 125 µF, Size / Dimension: 2.992" Dia (76.00mm).