Produkte > CUI INC. > PCN2-S24-S15-S
PCN2-S24-S15-S
PCN2-S24-S15-S CUI Inc.
pcn2-s.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 2W
Features: SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 6-SIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.6mm x 7.2mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 26.4V
Approval Agency: EN
Efficiency: 82%
Current - Output (Max): 134mA
Voltage - Input (Min): 21.6V
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1 kV
Standard Number: 55032 Class A
auf Bestellung 105 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCN2-S24-S15-S CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 2W, Features: SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 6-SIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.6mm x 7.2mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 26.4V, Approval Agency: EN, Efficiency: 82%, Current - Output (Max): 134mA, Voltage - Input (Min): 21.6V, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Power (Watts): 2 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1 kV, Standard Number: 55032 Class A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PCN2-S24-S15-S PCN2-S24-S15-S Hersteller : CUI Inc. pcn2-s.pdf DC/DC Converters - Through Hole 21.6-26.4Vin 15Vout 134mA 2W Iso SIP
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PCN2-S24-S15-S PCN2-S24-S15-S Hersteller : CUI pcn2-s-1153165.pdf Isolated DC/DC Converters 21.6-26.4Vin 15Vout 134mA 2W Iso SIP