Produkte > LEMO > PCS.0S.405.CLLE33
PCS.0S.405.CLLE33 LEMO
High_Volt_Conn_Cat.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 1P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Silver
Current Rating (Amps): 4A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 1
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 405
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.102" ~ 0.130" (2.60mm ~ 3.30mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCS.0S.405.CLLE33 LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 1P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 4A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 1, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 405, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.102" ~ 0.130" (2.60mm ~ 3.30mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PCS.0S.405.CLLE33
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PCS.0S.405.CLLE33 PCS.0S.405.CLLE33 Hersteller : LEMO PCS.0S.405.CLLE33.pdf Circular Push Pull Connectors FREE RECEPTACLE FEMALE SOLDER 3.3MM