Produkte > CUI INC. > PDS1-S24-D24-M-TR
PDS1-S24-D24-M-TR
PDS1-S24-D24-M-TR CUI Inc.
pds1-m.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-24V 1W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: SCP
Package / Case: 10-SMD Module, 6 Leads
Size / Dimension: 0.60" L x 0.33" W x 0.29" H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 26.4V
Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL
Efficiency: 80%
Current - Output (Max): 21mA, 21mA
Voltage - Input (Min): 21.6V
Voltage - Output 1: 24V
Voltage - Output 2: -24V
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class A; 60950-1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PDS1-S24-D24-M-TR CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-24V 1W, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: SCP, Package / Case: 10-SMD Module, 6 Leads, Size / Dimension: 0.60" L x 0.33" W x 0.29" H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 26.4V, Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL, Efficiency: 80%, Current - Output (Max): 21mA, 21mA, Voltage - Input (Min): 21.6V, Voltage - Output 1: 24V, Voltage - Output 2: -24V, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class A; 60950-1.
Weitere Produktangebote PDS1-S24-D24-M-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PDS1-S24-D24-M-TR PDS1-S24-D24-M-TR Hersteller : CUI pds1-m-534978.pdf Isolated DC/DC Converters 21.6-26.4Vin +/-24V 1W +/-21mA unreg SMT