Produkte > CUI > PDS1-S5-D24-M
PDS1-S5-D24-M
PDS1-S5-D24-M CUI
pds1-m-1311700.pdf
Hersteller: CUI
Isolated DC/DC Converters Iso 1W 4.5-5.5Vin +/-24V +/-21mA SMT
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PDS1-S5-D24-M CUI
Description: DC DC CONVERTER +/-24V 1W, Packaging: Tube, Features: SCP, Package / Case: 10-SMD Module, 6 Leads, Size / Dimension: 0.60" L x 0.33" W x 0.29" H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, Efficiency: 81%, Current - Output (Max): 21mA, 21mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 24V, Voltage - Output 2: -24V, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class A; 60950-1.
Weitere Produktangebote PDS1-S5-D24-M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PDS1-S5-D24-M PDS1-S5-D24-M Hersteller : CUI Inc. pds1-m.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-24V 1W
Packaging: Tube
Features: SCP
Package / Case: 10-SMD Module, 6 Leads
Size / Dimension: 0.60" L x 0.33" W x 0.29" H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC
Efficiency: 81%
Current - Output (Max): 21mA, 21mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 24V
Voltage - Output 2: -24V
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.5 kV