PDV-P5002
PDV-P5002 Advanced Photonix
DS-PDV-P5002.pdf
Hersteller: Advanced Photonix
Description: CDS PHOTORESIST 12K-30KOHM 11MM
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Wavelength: 520nm
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -30°C ~ 75°C
Voltage - Max: 350Vpk
Cell Resistance @ Illuminance: 12 ~ 30kOhms @ 10 lux
Part Status: Active
Fall Time (Typ): 25 ms
Rise Time (Typ): 55 ms
Cell Resistance (Min) @ Dark: 500 kOhms @ 10 s