PE961106 Curtis Industries
PE7,8,9%20Series.pdf
Hersteller: Curtis Industries
Description: PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Features: Voltage Selector
Packaging: Bulk
Filter Type: Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Connector Type: Receptacle, Male Blades - Module
Mounting Type: Panel Mount, Flange
Number of Positions: 3
Termination: Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Approval Agency: CE, CSA, TUV, UL
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 28.50mm x 70.20mm
Connector Style: IEC 320-C14
Accomodates a Fuse: Yes (Fuse Not Included)
Switch Features: Switch On-Off
Fuse Holder, Drawer: Fuse Holder
Part Status: Obsolete
Current Rating - Appliance Inlet: 6A
Voltage Rating - Appliance Inlet: 250VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PE961106 Curtis Industries
Description: PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL, Features: Voltage Selector, Packaging: Bulk, Filter Type: Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Connector Type: Receptacle, Male Blades - Module, Mounting Type: Panel Mount, Flange, Number of Positions: 3, Termination: Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Approval Agency: CE, CSA, TUV, UL, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 28.50mm x 70.20mm, Connector Style: IEC 320-C14, Accomodates a Fuse: Yes (Fuse Not Included), Switch Features: Switch On-Off, Fuse Holder, Drawer: Fuse Holder, Part Status: Obsolete, Current Rating - Appliance Inlet: 6A, Voltage Rating - Appliance Inlet: 250VAC.