Produkte > LEMO > PEG.2K.312.CYMC75
PEG.2K.312.CYMC75 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount
Shielding: Shielded
Number of Positions: 12
Orientation: G
Shell Size - Insert: 312
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.280" ~ 0.295" (7.10mm ~ 7.50mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PEG.2K.312.CYMC75 LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount, Shielding: Shielded, Number of Positions: 12, Orientation: G, Shell Size - Insert: 312, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.280" ~ 0.295" (7.10mm ~ 7.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PEG.2K.312.CYMC75
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PEG.2K.312.CYMC75 PEG.2K.312.CYMC75 Hersteller : LEMO PEG_2K_312_CYMC75-1943580.pdf Circular Push Pull Connectors 12P FIXED RCPT CRIMP CABLE COLLET 7.5MM