Produkte > CUI INC. > PEM1-S24-D15-S
PEM1-S24-D15-S
PEM1-S24-D15-S CUI Inc.
pem1-s.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 1W
Packaging: Tube
Features: SCP
Package / Case: 7-SIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.37" H (19.5mm x 6.0mm x 9.3mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 26.4V
Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL
Efficiency: 79%
Current - Output (Max): 33mA, 33mA
Voltage - Input (Min): 21.6V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class A; 60950-1
auf Bestellung 110 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PEM1-S24-D15-S CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 1W, Packaging: Tube, Features: SCP, Package / Case: 7-SIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.37" H (19.5mm x 6.0mm x 9.3mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 26.4V, Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL, Efficiency: 79%, Current - Output (Max): 33mA, 33mA, Voltage - Input (Min): 21.6V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class A; 60950-1.
Weitere Produktangebote PEM1-S24-D15-S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PEM1-S24-D15-S PEM1-S24-D15-S Hersteller : CUI pem1-s-520367.pdf Isolated DC/DC Converters dc-dc isolated, 1W, 21.6~26.4Vdc input, 15Vdc, 33mA, dual unregulated output, SIP