Produkte > CUI INC. > PEM1-S5-D24-S
PEM1-S5-D24-S
PEM1-S5-D24-S CUI Inc.
pem1_s-1311571.pdf
Hersteller: CUI Inc.
auf Bestellung 39 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PEM1-S5-D24-S CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-24V 1W, Features: SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 7-SIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.37" H (19.5mm x 6.0mm x 9.3mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL, Efficiency: 81%, Current - Output (Max): 21mA, 21mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 24V, Voltage - Output 2: -24V, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class A; 60950-1.
Weitere Produktangebote PEM1-S5-D24-S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PEM1-S5-D24-S PEM1-S5-D24-S Hersteller : Bel Power Solutions PEM1-S.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-24V 1W
Features: SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 7-SIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.37" H (19.5mm x 6.0mm x 9.3mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL
Efficiency: 81%
Current - Output (Max): 21mA, 21mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 24V
Voltage - Output 2: -24V
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class A; 60950-1
Produkt ist nicht verfügbar
PEM1-S5-D24-S PEM1-S5-D24-S Hersteller : CUI pem1-s-520367.pdf Isolated DC/DC Converters 1W 5V +/-24V 21mA