Produkte > CUI INC. > PEM2-S24-S15-D
PEM2-S24-S15-D
PEM2-S24-S15-D CUI Inc.
pem2-d.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 2W
Packaging: Tube
Features: SCP
Package / Case: 14-DIP Module, 6 Leads
Size / Dimension: 0.79" L x 0.39" W x 0.32" H (20.1mm x 9.9mm x 8.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 26.4V
Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL
Efficiency: 84%
Current - Output (Max): 133mA
Voltage - Input (Min): 21.6V
Voltage - Output 1: 15V
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class A; 60950-1
auf Bestellung 104 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PEM2-S24-S15-D CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 2W, Packaging: Tube, Features: SCP, Package / Case: 14-DIP Module, 6 Leads, Size / Dimension: 0.79" L x 0.39" W x 0.32" H (20.1mm x 9.9mm x 8.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 26.4V, Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL, Efficiency: 84%, Current - Output (Max): 133mA, Voltage - Input (Min): 21.6V, Voltage - Output 1: 15V, Power (Watts): 2 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class A; 60950-1.
Weitere Produktangebote PEM2-S24-S15-D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PEM2-S24-S15-D PEM2-S24-S15-D Hersteller : CUI pem2-d-1153240.pdf Isolated DC/DC Converters dc-dc isolated, 2W, 21.6~26.4Vdc input, 15Vdc, 133mA, single unregulated output, DIP