PESD3V3S1UB,115 NXP
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PESD3V3S1UB,115 NXP
Description: TVS DIODE 3.3VWM 20VC SOD523, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-79, SOD-523, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TA), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 207pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 18A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 3.3V (Max), Supplier Device Package: SOD-523, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 5.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 20V, Power - Peak Pulse: 330W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q100.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PESD3V3S1UB,115 | Hersteller : Nexperia |
ESD Suppressor TVS Uni-Dir 3.3V 2-Pin SC-79 T/R |
auf Bestellung 42000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 30000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: NEXPERIA - PESD3V3S1UB,115 - ESD-Schutzbaustein, TVS, 20 V, SOD-523, 2 Pin(s), 3.3 V, PESDxS1UB SeriestariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-523 rohsCompliant: YES hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES usEccn: EAR99 Verlustleistung Pd: - euEccn: NLR Begrenzungsspannung Vc, max.: 20V Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: - Betriebsspannung: 3.3V Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: PESDxS1UB Series productTraceability: Yes-Date/Lot Code SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
PESD3V3S1UB.115 Produktcode: 24820
zu Favoriten hinzufügen
Lieblingsprodukt
Hersteller : NXP |
Produkt ist nicht verfügbar
| PESD3V3S1UB,115 | Hersteller : NXP |
Transient Voltage Suppressor PESD 3V3 S1UB SOD523 330W; 18A; 3,3V; unidirectional PESD 3V3 S1UB SOD523 DTPESD3V3S1UBAnzahl je Verpackung: 3000 Stücke |
auf Bestellung 2080 Stücke: Lieferzeit 7-14 Tag (e) |
| PESD3V3S1UB,115 | Hersteller : NXP/Nexperia/We-En |
verfügbar 15000 Stücke: |
| PESD3V3S1UB.115 | Hersteller : NXP | SOD-523 Група товару: Супресори Од. вим: шт |
Produkt ist nicht verfügbar |
PESD3V3S1UB,115 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: TVS DIODE 3.3VWM 20VC SOD523Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SC-79, SOD-523 Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TA) Applications: General Purpose Capacitance @ Frequency: 207pF @ 1MHz Current - Peak Pulse (10/1000µs): 18A (8/20µs) Voltage - Reverse Standoff (Typ): 3.3V (Max) Supplier Device Package: SOD-523 Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 5.2V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 20V Power - Peak Pulse: 330W Power Line Protection: No Grade: Automotive Part Status: Active Qualification: AEC-Q100 |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes PESD3V3S1UB/SOD523/SC-79 |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; ESD; 330W; 5.6V; 18A; unidirectional; SOD523 Type of diode: TVS Breakdown voltage: 5.6V Max. forward impulse current: 18A Peak pulse power dissipation: 330W Semiconductor structure: unidirectional Mounting: SMD Case: SOD523 Max. off-state voltage: 3.3V Version: ESD Leakage current: 2µA |