Produkte > LEMO > PFG.1B.303.CYMD42
PFG.1B.303.CYMD42 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 3POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 12A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount
Shielding: Shielded
Number of Positions: 3
Orientation: G
Shell Size - Insert: 303
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PFG.1B.303.CYMD42 LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 3POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 12A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount, Shielding: Shielded, Number of Positions: 3, Orientation: G, Shell Size - Insert: 303, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Front and Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PFG.1B.303.CYMD42
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PFG.1B.303.CYMD42 Hersteller : LEMO unipole_multipole-973098.pdf Circular Push Pull Connectors 3P FIX RCPT W/2NUTS CRMP CBL COLET 4.2MM