Produkte > LEMO > PFG.2B.310.CLMM42Z
PFG.2B.310.CLMM42Z LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: LBR KEYG 10C CHR 4.2MM M BR
Color: Silver
Current Rating (Amps): 8A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount
Shielding: Shielded
Number of Positions: 10
Orientation: G
Shell Size - Insert: 310
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.122" ~ 0.157" (3.10mm ~ 4.00mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mounting Feature: Bulkhead - Front or Rear Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details PFG.2B.310.CLMM42Z LEMO
Description: LBR KEYG 10C CHR 4.2MM M BR, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 8A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount, Shielding: Shielded, Number of Positions: 10, Orientation: G, Shell Size - Insert: 310, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.122" ~ 0.157" (3.10mm ~ 4.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Bulkhead - Front or Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PFG.2B.310.CLMM42Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PFG.2B.310.CLMM42Z PFG.2B.310.CLMM42Z Hersteller : LEMO unipole_multipole-973098.pdf Circular Push Pull Connectors 10P Fix RCPT w/2nuts CRMP CBL COLET 4.2MM