Produkte > LEMO > PFG.3B.312.CLLD72
PFG.3B.312.CLLD72 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 12P SOLDER CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 9A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount
Shielding: Shielded
Number of Positions: 12
Orientation: G
Shell Size - Insert: 312
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.244" ~ 0.303" (6.20mm ~ 7.70mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mounting Feature: Front and Rear Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PFG.3B.312.CLLD72 LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 12P SOLDER CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 9A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount, Shielding: Shielded, Number of Positions: 12, Orientation: G, Shell Size - Insert: 312, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.244" ~ 0.303" (6.20mm ~ 7.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Front and Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PFG.3B.312.CLLD72
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PFG.3B.312.CLLD72 PFG.3B.312.CLLD72 Hersteller : LEMO unipole_multipole-973098.pdf Circular Push Pull Connectors 12P Fix RCPT w/2nuts SOLD CBL COLET 7.2MM