Produkte > LEMO > PFG.4B.320.CYMM92Z
PFG.4B.320.CYMM92Z LEMO
PFG.4B.320.CYMM92Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 20POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 8A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount
Shielding: Shielded
Number of Positions: 20
Orientation: G
Shell Size - Insert: 320
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PFG.4B.320.CYMM92Z LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 20POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 8A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount, Shielding: Shielded, Number of Positions: 20, Orientation: G, Shell Size - Insert: 320, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Front and Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.