Produkte > LEMO > PFJ.3B.316.CYBD92
PFJ.3B.316.CYBD92 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT MALE 16POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 8A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount
Shielding: Shielded
Number of Positions: 16
Orientation: J
Shell Size - Insert: 316
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.303" ~ 0.362" (7.70mm ~ 9.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mounting Feature: Front and Rear Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PFJ.3B.316.CYBD92 LEMO
Description: CONN RCPT MALE 16POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 8A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount, Shielding: Shielded, Number of Positions: 16, Orientation: J, Shell Size - Insert: 316, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.303" ~ 0.362" (7.70mm ~ 9.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Front and Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PFJ.3B.316.CYBD92
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PFJ.3B.316.CYBD92 PFJ.3B.316.CYBD92 Hersteller : LEMO unipole_multipole.pdf Circular Push Pull Connectors 16P FIX RCPT W/2NUTS CRMP CBL COLET 9.2MM