Produkte > CUI INC. > PFR-2100-400
PFR-2100-400 CUI Inc.
Hersteller: CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 400V 2100W
Packaging: Box
Power (Watts): 2100W
Features: Adjustable Output, Remote On/Of
Size / Dimension: 11.50" L x 5.20" W x 2.50" H (292.1mm x 132.1mm x 63.5mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 180 ~ 264 VAC
Type: Front End
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cTUVus
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 400V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Current - Output 1: 5.125 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PFR-2100-400 CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 400V 2100W, Packaging: Box, Power (Watts): 2100W, Features: Adjustable Output, Remote On/Of, Size / Dimension: 11.50" L x 5.20" W x 2.50" H (292.1mm x 132.1mm x 63.5mm), Mounting Type: Rack Mount, Voltage - Input: 180 ~ 264 VAC, Type: Front End, Operating Temperature: 0°C ~ 50°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cTUVus, Efficiency: 93%, Voltage - Output 1: 400V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1, Current - Output 1: 5.125 A.
Weitere Produktangebote PFR-2100-400
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PFR-2100-400 PFR-2100-400 Hersteller : CUI pfr-2100.pdf Rack Mount Power Supplies 2100W 100-410V5.125A Fan Front to Back