PG10-K20-HHE4 NMB Technologies Corporation
Stepping_Motor_with_Gearbox_Catalog.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: SM 10MM DIAMETER PM STEP MOTOR 1
Packaging: Bulk
Features: Flatted Shaft
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Round - 0.394" Dia (10.00mm)
Type: Permanent Magnet Gear Motor
Termination Style: PC Pin
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.079" (2.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.287" (7.30mm)
Coil Resistance: 21.5 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PG10-K20-HHE4 NMB Technologies Corporation
Description: SM 10MM DIAMETER PM STEP MOTOR 1, Packaging: Bulk, Features: Flatted Shaft, Voltage - Rated: 5VDC, Size / Dimension: Round - 0.394" Dia (10.00mm), Type: Permanent Magnet Gear Motor, Termination Style: PC Pin, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.079" (2.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.287" (7.30mm), Coil Resistance: 21.5 Ohms.