PG15S-K20-HHF0 NMB Technologies Corporation
Stepping_Motor_with_Gearbox_Catalog.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: 15MM DIAMETER PM STEP MOTOR 1:64
Features: Round Shaft
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 15VDC
Size / Dimension: Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Type: Permanent Magnet Gear Motor
Termination Style: Wire Leads
Step Angle: 0.176°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 21.2 / 150
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm)
Mounting Hole Spacing: 0.787" (20.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.354" (9.00mm)
NEMA Frame Size: 15
Current Rating (Amps): 100 mA
Coil Resistance: 10 Ohms
Steps per Revolution: 2048.0
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PG15S-K20-HHF0 NMB Technologies Corporation
Description: 15MM DIAMETER PM STEP MOTOR 1:64, Features: Round Shaft, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 15VDC, Size / Dimension: Round - 0.591" Dia (15.00mm), Type: Permanent Magnet Gear Motor, Termination Style: Wire Leads, Step Angle: 0.176°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 21.2 / 150, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm), Mounting Hole Spacing: 0.787" (20.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.354" (9.00mm), NEMA Frame Size: 15, Current Rating (Amps): 100 mA, Coil Resistance: 10 Ohms, Steps per Revolution: 2048.0.