PG25L-K24-HHF2
PG25L-K24-HHF2 NMB Technologies Corporation
Stepping_Motor_with_Gearbox_Catalog.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: 25MM DIAMETER PM STEP MOTOR 1:64
Features: Double Flatted Shaft
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Round - 0.984" Dia (25.00mm)
Type: Permanent Magnet Gear Motor
Termination Style: Wire Leads
Torque - Holding (oz-in / mNm): 63.73 / 450
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.378" (35.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm)
Current Rating (Amps): 250 mA
Coil Resistance: 4 Ohms
Steps per Revolution: 727.0
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PG25L-K24-HHF2 NMB Technologies Corporation
Description: 25MM DIAMETER PM STEP MOTOR 1:64, Features: Double Flatted Shaft, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Round - 0.984" Dia (25.00mm), Type: Permanent Magnet Gear Motor, Termination Style: Wire Leads, Torque - Holding (oz-in / mNm): 63.73 / 450, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.378" (35.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm), Current Rating (Amps): 250 mA, Coil Resistance: 4 Ohms, Steps per Revolution: 727.0.