PG6-K20-HHE6 NMB Technologies Corporation
Stepping_Motor_with_Gearbox_Catalog.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: SM 6MM DIAMETER PM STEP MOTOR 1:
Packaging: Bulk
Features: Flatted Shaft
Voltage - Rated: 3VDC
Size / Dimension: Round - 0.236" Dia (6.00mm)
Type: Permanent Magnet Gear Motor
Termination Style: PC Pin
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.059" (1.50mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.236" (6.00mm)
NEMA Frame Size: 6
Coil Resistance: 20 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PG6-K20-HHE6 NMB Technologies Corporation
Description: SM 6MM DIAMETER PM STEP MOTOR 1:, Packaging: Bulk, Features: Flatted Shaft, Voltage - Rated: 3VDC, Size / Dimension: Round - 0.236" Dia (6.00mm), Type: Permanent Magnet Gear Motor, Termination Style: PC Pin, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.059" (1.50mm), Length - Shaft and Bearing: 0.236" (6.00mm), NEMA Frame Size: 6, Coil Resistance: 20 Ohms.