PGSMAJ33CA E2G
PGSMAJ33CA E2G Taiwan Semiconductor Corporation
PGSMAJ%20SERIES_B1805.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details PGSMAJ33CA E2G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 7.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 36.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote PGSMAJ33CA E2G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PGSMAJ33CA E2G PGSMAJ33CA E2G Hersteller : Taiwan Semiconductor PGSMAJ_SERIES_B1805-1918307.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 400W 38.65V 5% Bidir ectional TVS